رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت هم افزایی دستگاههای اجرایی در تقویت گردشگری ایام نوروز


20 آذر, 1396 - 10:27 -- اداره کل روابط ...
تاکید معاون استاندار:

ضرورت هم افزایی دستگاههای اجرایی در تقویت گردشگری ایام نوروز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بر ضرورت مشارکت و هم افزایی دستگاههای اجراییبا هدف تقویت گردشگری در ایام نوروز 97 تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی فرخزاد" ساعتی پیش در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان که در سالن باقرالعلوم استانداری تشکیل شد با بیان این مطلب ادامه داد: برنامه ریزی لازم می بایست انجام شود تا دستگاههای اجرایی عضو ستاد با هدف تقویت گردشگری و شناساندن توانمندی ها و ظرفیت های استان به مسافران و گردشگران نوروزی بیش از گذشته اهداف ستاد را در استان عملی سازند.
وی ادامه داد:جلسه بعدی ستاد به ریاست استاندار تشکیل خواهد شد که لازم است روسای کمیته های 13گانه و فرمانداران با آمادگی مناسب حضور یافته و به ارایه برنامه های در دست اقدام خود برای استقبال از مسافران نوروزی با هدف تقویت گردشگری بپردازند.
فرخزاد افزود: لازم است فرمانداران جلسات فرعی ستاد را نیز در شهرستان ها تشکیل دهند و با مدیریت مستمر برنامه های ستاد را در حوزه ی شهرستانی نیز با قوت پیگیری و گزارش نهایی را در جلسات ستاد استان ارایه دهند تا تصمیمی بدون پشتوانه ی اجرایی باقی نماند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بیان کرد: ظرفیت سنجی نیز امر مهمی است که با هماهنگی و هم افزایی مدیران عضو ستاد امکان پذیر خواهد شد تا از تمامی امکانات لازم و موجود در این راستا بهره مند شویم.
وی تبلیغات و اطلاع رسانی را نیز اقدام بسیار ضروری اعلام کرد و ادامه داد: اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب از توانمندی ها و ظرفیت های تاریخی، طبیعی و گردشگری استان به مسافران نوروزی امر بسیار مهمی است با عنایت به این امر که بسیاری از این پتانسیل ها هنوز ناشناخته باقی مانده است.
معاون استاندار ادامه داد: علاوه بر انجام تمهیدات لازم برای آماده سازی اقامت گاههای شهری و بین راهی می توان از برخی اماکن مسکونی به عنوان اقامت گاههای ارزان قیمت نیز استفاده کرد.
وی آموزش روسای شوراهای شهر و روستا و دهیاران را نیز در حوزه ی گردشگری ضروری اعلام کرد و افزود: تبلیغ و اطلاع رسانی از ظرفیت های گردشگری استان اگر بصورت اصولی انجام شود هر کدام از گردشگران به تنهایی سفیران و مبلغان استان خواهند بود که این امر با برگزاری دوره های آموزشی به اعضای شوراهای شهر و روستا و دهیاران در حوزه های روستایی بهتر محقق خواهد شد.
فرخزاد بهره مندی از ظرفیت های سازمان های مردمی را در تقویت گردشگری امر مهم و ضروری اعلام کرد که بایستی مورد توجه قرار گیرد.
معاون استاندار از مدیران و فرماندران عضو ستاد خواست تا به دلیل اهمیت موضوع در جلسات بعدی شخصا حضور داشته باشند.
 درابتدای این جلسه اعضای ستاد نظرات و پیشنهادهایی را در خصوص چگونگی استقبال از مسافران نوروزی ارایه کردند.