رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سوانح جاده ای بزرگترین زلزله کشور است که باید پیشگیری شود


20 آذر, 1396 - 17:32 -- عابدی
معاون عمرانی استانداری قزوین:

سوانح جاده ای بزرگترین زلزله کشور است که باید پیشگیری شود

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: سوانح جاده ای با کشته شدن سالانه ۱۹ هزار نفر بزرگترین زلزله در کشور است که باید برای پیشگیری از آن با جدیت اقدام کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در طرح رزمایش زمستانی پلیس راه و سازمانهای امدادی ترافیکی استان قزوین که روز دوشنبه در قرارگاه پلیس راه قزوین به زنجان برگزار شد اظهارداشت: استان قزوین در مسیر مواصلاتی استانهای مهمی قرار دارد و جاده های آن نقش ملی ایفا می کند.

وی بیان کرد: با یک هماهنگی مناسب، آموزش و فرهنگ سازی و اعمال قانون و مدیریت منطقی می توانیم سوانح جاده ای را کاهش داده و ایمنی بیشتری برای مسافران ایجاد کنیم.

فرخزاد تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه حدود ۶۰۰ تن از مردم جان باختند و این همه مشکل و نارحتی برای مردم  و دولت ایجاد کرد در حالی که بزرگترین و آسیب پذیرترین زلزله ها همواره در جاده ها رخ می دهد ولی در کانون توجه قرار نمی گیرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: الانه بیش از ۱۹ هزار نفر در جاده های کشور کشته می شوند و هزاران نفر نیز مجروح و معلول شده و خانواده های زیادی دچار بحران می شوند و در حالی که زلزله قابل پیش بینی و پیشگیری نیست ما می توانیم در سوانح با مدیریت منطقی از حوادث کم کنیم.