رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مسکن مهر استان قزوین مقاوم است،جای نگرانی نیست


30 آذر, 1396 - 09:15 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استانداری قزوین:

مسکن مهر استان قزوین مقاوم است،جای نگرانی نیست

معاون عمارنی استانداری قزوین گفت: کیفیت ساخت مسکن مهر در استان قزوین از نظر سازه ای و فنی بالاست و در برابر زلزله مقاوم است و مردم نباید نگران باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد در جلسه شورای تامین مسکن که در ناحیه شهری مهرگان برگزار شد اظهارداشت: وضعیت مسکن مهر استان قزوین نسبت به دیگرمسکن مهرهای کل کشور متفاوت است و از لحاظ کمی و کیفی و مقاومت حرف اول را می زند.
وی بیان کرد: مسکن مهر استان بخصوص در مهرگان با جرای صحیح سازه ای مقاوم سازی و اجرای مقررات ملی مسکن توانسته رتبه های برتر را کسب کند و به مردم اطمینان می دهیم مسکن مهر در استان قزوین بویژه مهرگان مقاوم است و مشکلی در سازه ندارد.
فرخزاد بیان کرد: با توجه به زلزله اخیر در مسکن مهر کرمانشاه و سر پل ذهاب مردم کمی نگران شده اند اما اعلام می کنیم در بازدیدی که از واحدهای مسکن مهر در مناطق زلزله زده غرب صورت گرفت خوشبختانه سازه ها و ستون ها و پایه ها هیچ اسیبی ندیده بود و تمام نقاط ایمنی رعایت شده بود ولی در بخش دیواره ها دقت نشده بود که باعث خسارتی نیز شد.
وی اظهارداشت: در استان ما با مقاوم سازی واحدهای مسکن مهر در مقابل زلزله جای نگرانی نیست البنه باید با تشکیل یک کمیته در خصوص نواقص اقدام شود.
مسعود بابایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم در این جلسه اظهارداشت: در استان قزوین بیش از ۲۰۲ تعاونی مسکن مهر داریم که از این تعداد فقط ۱۱ مورد با مشکلات مواجه هستند که نسبت به دیگر تعاونی های استان ها حدود یک درصد است.
وی اضافه کرد: ۱۱ تعاونی مشکل دار به دستگاه قضایی معرفی شده و پرونده ها در حال بررسی است که امید واریم با تعامل و همکاری مشکلات این واحدها حل شود.
در ادامه رضا عسگری فرماندار شهرستان البرز گفت: در زمان دولت تدبیر و امید حدود ۴۰ درصد ناحیه شهری مهرگان تکمیل شده بود و۶۰ درصد آن در این دولت انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: ۱۳ تعاونی دارای مشکل اساسی در مهرگان داشتیم که پس از مطالعه و بررسی دقیق توانستیم با حضور بخشدار محمدیه مشکلات ۶ تعاونی را حل کنیم و کار ساخت آن را با کمک ماکین به اتمام برسانیم.
فرماندار البرز بیان کرد: ۵۱ بلوک در مسکن مهر در ناحیه شهری مهرگان فاقد آسانسور است و با توجه به ساکن بودن معلولین و همچنین افراد مسن در این مجتمع ها مشکلات فراوانی برای تردد آنها ایجاد شده است که باید مورد توجه قرار گیرد.
عسگری یادآورشد: مشکل اقساط بانکی این واحدها هم از دیگر مشکلات مردم منطقه است و برخی از مالکین مدت دو سال است که اقساط خود را به بانک های عامل پرداخت کرده اند و هنوز واحد خود را تحویل نگرفته اند.
وی به افزایش چاه های آب به شبکه آب محمدیه، مهرگان، شریفیه، بیدستان اشاره کرد و گفت: برای تامین اب شرب این شهرها باید اعتبار ملی درنظر گرفته شود تا با بحران احتمالی مواجه نشویم.