رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

راه اندازی تاکسی اینترنتی در شهرقزوین ضروری است


4 دى, 1396 - 09:36 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استاندار:

راه اندازی تاکسی اینترنتی در شهرقزوین ضروری است

معاون عمرانی استاندا اعلام کرد:راه اندازی تاکسی اینترنتی در شهرقزوین ضروری است که شهرداری باید نسبت به آن اقدام کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در نشست شورای هماهنگی ترافیک استان قزوین افزود: ما نمی توانیم جلوی فعالیت بی ضابطه اسنپ را بگیریم جز آنکه شهرداری اقدام به جایگزین برنامه مشابه دیگری در حوزه حمل و نقل عمومی کند.
وی اضافه کرد: با توجه به لزوم وجود تاکسی های اینترنتی در قزوین باید آژانس های فعال و مجاز شهر در این زمینه پیشگام شوند تا هم تحت نظارت سازمان تاکسیرانی امنیت مسافر تامین شود و هم مردم با تعرفه پایین تر تقاضای سفر کنند.
فرخزاد ادامه داد: راه حل اصلی و بلندمدت، برخورد و مقابله با اسنپ نیست بلکه باید روش جایگزین قانونی هم توسط شهرداری فراهم شود.
وی در ادامه همچنین بر پیگیری افزایش اعتبارات از محل جرایم رانندگی در قالب مصوبه شورای ترافیک تاکید و افزود: تاکنون از این محل بیشتر از پنج درصد تخصیص اعتبار نداشته ایم و باید این موضوع را از تهران پیگیری کنیم.
رییس پلیس راهور استان قزوین نیز در این نشست با اشاره به آماری از تعداد تصادف ها در سه ماه شهریور،مهر و آبان ماه سال جاری،گفت: در این مدت سوانح منجر به فوت 29 درصد و تصادف های جرحی نیز11درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت.
سرهنگ مهدی محمدی با بیان اینکه قزوین با 29 فقره به میزان 15درصد بیشترین سهم را تصادف ها بین شهرستان های استان را داشته است،افزود: بیشترین علت تصادف ها نیز با 76درصد مربوط به بی توجه به جلو بوده که آن هم بیشتر ناشی از استفاده از تلفن همراه، گفتگو با سرنشین خودرو و یا استعمال سیگار بوده است.
وی، بیشترین زمان تصادف ها را نیز با 59 درصد در ساعت 16تا20 اعلام کرد که احتمالا بیشتر به خاطر تاریکی هوا و روشنایی کم خیابان ها بوده است.
این مسئول انتظامی با بیان اینکه در این مدت در تصادف ها11عابر پیاده فوت شده اند، خواستار فرهنگ سازی و آموزش مردم در زمینه عبور از خط عابر پیاده شد.
محمدی در ادامه به نقاط خطرپذیر قزوین و سایر شهرستان ها اشاره کرد و گفت: در شهر قزوین، جاده بهشت فاطمه(س)، بلوار امام علی(ع)، تقاطع غیاث آباد، مسیر دسترسی تالار شهر به بوستان فدک و بلوارهای شهر قزوین از آسیب پذیرترین نقاط در تصادف ها هستند که باید نسبت به اصلاح وضعیت آنها اقدام شود.
وی در ادامه با توجه به استفاده مردم از خودروی شخصی و توقف بی رویه خودروها و ایجاد ترافیک در سطح خیابان ها خواستار مجهز شدن پلیس راهور به دوربین های ثبت تخلفات شد و همچنین با توجه به اینکه موتورسواران بیشترین تصادفات درون شهری را رقم می زنند بر ساماندهی راکبان موتورسوار تاکید کرد