رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زلزله کرمانشاه برای مدیران دستگاه های امدادی یک کلاس درس بود


4 دى, 1396 - 13:11 -- اداره کل روابط عمومی
معاون استاندار قزوین:

زلزله کرمانشاه برای مدیران دستگاه های امدادی یک کلاس درس بود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: زلزله 7.2 ریشتری کرمانشاه،کلاس درس و تجربه ای مناسب برای خدمات دهی بهتر دستگاه های امدادی به حادثه دیدگان بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد  در همایش تجربیات زلزله کرمانشاه که به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی برگزار شد،افزود: زلزله اخیر کرمانشاه تلنگری بود تا هوشیارتر از قبل باشیم و آمادگی بیشتری برای حوادث آینده پیدا کنیم.
وی اضافه کرد: اگر قرار است در هرحادثه ای به شکل مناسب به حادثه دیدگان امداد رسانی کنیم، باید همه دستگاه های خدمات رسان حضور به موقع و مناسب داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه بیشترین اثرگذاری خدمات امدادی در زلزله در ۴٨ ساعت پس از وقوع حادثه است،گفت: روز گذشته با هدف محک زدن توان نیروهای امدادی استان یک عملیات تمرینی (مانور) در شهر قزوین برگزار شد.
به گفته فرخزاد یکی از مشکلات در زلزله کرمانشاه این بود که مردم شناخت کافی نسبت به زلزله نداشتند و همه تلاش داشتند تا در هنگام وقوع زلزله از خانه بیرون بروند که نشان می دهد شهروندان هنوز توصیه های ایمنی مقابل زمین لرزه را چندان جدی نمی گیرند که برگزاری عملیات های تمرینی این نقیصه را کاهش می دهد.
فرخزاد همچنین اظهار کرد: نخستین قدم در کاهش خسارات زلزله این است که بتوانیم نحوه برخورد مناسب با این حادثه را به مردم شناسانده و در این زمینه تمام دستگاها، مسئولان و ائمه جماعات باید پای کار باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: در عملیات تمرینی برخورد با زلزله دیروز یکی از نقاط ضعف ایجاد ترافیک در بافت قدیمی شهر قزوین بود که دستگاه های امداد رسان امکان امداد رسانی پیدا نمی کنند