رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دستگاه های امدادی مردم را با نحوه برخورد با حوادث آشنا کنند


16 دى, 1396 - 14:09 -- اداره کل روابط عمومی
فرخ زاد معاون استاندار قزوین:

دستگاه های امدادی مردم را با نحوه برخورد با حوادث آشنا کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: دستگاه های امدادی باید مردم را با شیوه مناسب برخورد با حوادث طبیعی آشنا کنند تا شاهد کاهش خسارات جانی در هنگام بروز این بلایا باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در نشست شورای مدیریت بحران استان قزوین افزود: از آنجا که قزوین در حوزه امدادرسانی معین منطقه 9 استان تهران است باید برای فعالیت های امدادی مربوط به حوادث غیر مترقبه در سطح آمادگی بسیار بالایی قرار داشته باشیم.
وی ادامه داد: برای تحقق این موضوع باید هماهنگی تنگاتنگی بین دستگاه های عضو شورای مدیریت بحران در استان داشته باشیم.
وی اضافه کرد:باید با برپایی عملیات های تمرینی (مانور) آمادگی این دستگاه ها را در امدادرسانی به حادثه دیدگان سنجش و ارزیابی کرده و نقاط ضعف آنها را برطرف کنیم.
فرخزاد، آموزش اهالی روستاها برای مواجهه مناسب با حوادث طبیعی را نیز مهم دانست و ادامه داد: باید با پررنگ کردن نقش دهیاران در روستاها خانه های هلال را در قالب تفاهم نامه تشکیل دهیم.
معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: علاوه بر برگزاری عملیات های تمرینی در قزوین با حضور تیروهای امدادی، اجرای این کار در شهرستان ها نیز باید توسط فرمانداری ها پیگیری شود.
وی افزود: در 16سال گذشته، 161هزار نفر در حوادث و بلایای طبیعی کشور جان باخته اند که این موضوع اهمیت و لزوم آمادگی در برابر حوادث را برای کاهش خسارت های جانی و مالی افزایش داده است