رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ارسال طرح پیشنهادی مشاور پروژه شهید انصاری به شورای اسلامی شهر قزوین


28 فروردين, 1397 - 08:52 -- اداره کل روابط ...
معاون استاندارو رییس کمیسون ماده 5 :

ارسال طرح پیشنهادی مشاور پروژه شهید انصاری به شورای اسلامی شهر قزوین

معاون عمرانی استاندار گفت: طرح پیشنهادی مشاور پروژه شهید انصاری برای نظرخواهی به شورای اسلامی شهر قزوین ارسال شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی فرخزاد" با بیان این مطلب افزود : طرح خیابان شهید انصاری شرقی طی 15 سال گذشته دستخوش تغییرات مختلف قرار گرفته است. عضو کمیسون ماده 5 قزوین افزود: براساس آخرین مصوبات استانی در سالیان گذشته شهرداری قزوین حدود 20 میلیارد تومان از سرمایه شهر را بابت تملک املاک واقع در مسیر بازگشایی این طرح هزینه کرده، ولی در سال 1394، پروژه فوق در بررسی طرح جامع شهری در شورای عالی معماری و شهرسازی رد شده و تعدد بازنگری در طرح صادر شده از سال 94 تاکنون در حال رسیدگی و طی مراحل تصویب است.
فرخزاد در خصوص علت ارسال طرح پیشنهادی مشاور برای نظر نهایی به شورای اسلامی شهر قزوین گفت: طرح پیشنهادی الزاما باید توسط شهرداری قزوین اجرا گردد و در صورت عدم مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر قزوین اجرای این طرح فاقد پشتوانه اجرایی خواهد بود.
معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه مشاور از مشاورین با سابقه و متخصص در زمینه طراحی بافت های تاریخی و سنتی است که توسط دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی انتخاب شده افزود: در طرح قبلی عموما طرح خودرو محوری مدنظر بوده ولی در طرح جدید تغییررویکرد خودرومحوری به پیاده محوری و رویکرد گردشگری در این بافت مدنظر قرارگرفته است.

کلید واژه ها: