رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ایجاد اشتغال در روستاها نیازمند فرهنگ سازی است


12 خرداد, 1397 - 12:51 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد:

ایجاد اشتغال در روستاها نیازمند فرهنگ سازی است

معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد:ایجاد اشتغال در روستاها نیازمند فرهنگ سازی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد معاون عمرانی استاندار در جلسه محرومیت زدایی روستاها که با حضور نجفی، مدیر کل امور روستایی و شوراها و بخشداران مناطق الموت شرقی و غربی و طارم سفلی و فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی برگزار شد؛ گفت: در راستای پیشرفت و محرومیت زدایی از روستاها تا کنون اقدامات مثمرثمری صورت گرفته است، اما اقدامات بسیاری نیز باقی مانده است که همیاری بیشتر مسئولین را می طلبد . وی تاکید کرد: در این راستا باید از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود بهره برد و با اتصال سه حلقه دهیاری ها،دستگاههای مربوطه ، قرارگاه پیشرفت و آبادانی و با محوریت بخشداری در جهت محرومیت زدایی روستاها با سرعت بیشتری پیش رفت.
وی فرهنگ سازی در زمینه اشتغال زایی روستاها را مهم برشمرد و گفت: بسیاری از مردم در روستاها ، توجیه نیستند که چطور از ظرفیت ها و امکانات روستا برای ایجاد اشتغال بهره ببرند و بیشتر به دنبال مشاغل اداری هستند، فلذا باید با آگاهی بخشیدن و طرح ایده، ایشان را در راستای ایجاد مشاغل در روستاها یاری کرد و در این زمینه بعد گردشگری برخی روستاها را نیز نباید نادیده انگاشت.
فرخ زاد در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات عمرانی و اجرایی در روستاها زمانی تاثیرگذار است که نرخ بیکاری در روستاها به حداقل رسیده و روستاها رونق اقتصادی داشته باشند که اگر این مهم برآروده شود ، بی شک آبادانی و عمران نیز میسر خواهد شد