رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دهیاری‌ها بایستی مورد حمایت قانون قرار گیرند


14 تير, 1397 - 10:00 -- اداره کل روابط ...
معاون امور عمرانی استاندار:

دهیاری‌ها بایستی مورد حمایت قانون قرار گیرند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: دهیاری‌ها نهاد نوپایی هستند که می بایست مورد حمایت قانون قرار گیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی فرخزاد"، با تبریک چهاردهم تیرماه سالروز تصویب قانون تأسیس دهیاریهای خودکفا در روستاهای کشور گفت: دهیاری‌ها نهاد نوپایی هستند که خلأ قانونی دارند که اگر قانون حمایت از دهیاران وضع شود، به دهیاران در انجام وظایف خود کمک می‌کند.
 فرخزاد افزود: دهیاران باید به آنچه بر عهده ی آنها گذاشته شده است و در حیطه ی وظایف آنها به شمار می رود به صورت دقیق آشنا شده و بدون وقفه به انجام وظایف بپردازند و از فرصت ایجاد شده در خدمت به روستائیان تلاش  نمایند.
وی افزود: دهیاری نهادی عمومی غیردولتی و خودکفاست.به همین دلیل نیاز است که در دهیاری‌ها برنامه‌هایی برای استفاده از ظرفیت‌های روستا جهت اشتغال زایی و ایجاد درآمدهای پایدار برای روستا لحاظ شود.
وی ادامه داد: رویکرد دولت بر این است تا توسعه مناطق روستایی را در زیرساخت‌ها و در موضوعات سرمایه‌گذاری و اشتغال مدنظر قرار دهد.
فرخزاد افزود:اقدامات ارزشمند زیادی برای محرومیت‌زدایی در روستاها صورت گرفته اما کافی نیست و باید تلاش شود اقتصاد روستا و درآمدزایی هم در اولویت برنامه‌های ما باشد تا به تولید و اشتغال منجر شود.
وی ادامه داد:با بهره گیری از ظرفیت‌های روستاهاباید درراستای نیاز کمتر دهیاری ها به اعتبارات دولتی قدم برداشت
فرخزاد در راستای تخصیص اعتبار به دهیاری ها و شهرداری های استان، گفت: قرار است 10هزار میلیارد ریال برای ساماندهی پسماند و دفن بهداشتی زباله به دهیاری های کشور اختصاص یابد و همچنین نیم درصد عوارض از پروژه های دارای تخریب به محیط زیست نیز به دهیارهای ها ارایه شود.
معاون استاندار افزود: در حوزه گردشگری نیز معاونت پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مشابه سال گذشته، طرح ارایه تسهیلات کم بهره با سود چهار درصد را در دستور کار دارد تا با ورود تعاونی های دهیاری های کشور در این زمینه، مشارکت روستاییان در جهت رونق گردشگری در این مناطق فراهم شود.
وی اضافه کرد: استان قزوین از 540 دهیار برخوردار است که به عنوان نماینده دولت مشغول خدمت هستند اما شرایط قراردادی و حقوقی مشخصی ندارند و می توان با این آیین نامه وضعیت آنان را ساماندهی کرد.
    معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: وضعیت شغلی دهیاران با ابلاغ آیین نامه ای از سوی مرکز به استان ها سال جاری تعیین تکلیف می شود.

کلید واژه ها: