رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برای عبور از بحران آب باید ضربتی عمل کرد


14 تير, 1397 - 14:02 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استاندار قزوین عنوان کرد:

برای عبور از بحران آب باید ضربتی عمل کرد

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت:برای عبور از بحران آب باید ضربتی عمل کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: شهرداریها آبیاری فضای سبز را از 10 شب تا 6 صبح انجام دهند. همچنین شهرداری ها موظفند در اسرع وقت شبکه ابرسانی فضای سبزشان را اصلاح کرده و نیز بر روی تانکرهای آبی که اقدام به آبیاری فضای سبز می نمایند، کنترل جدی داشته باشند تا  حتی المقدور از اسراف آب جلوگیری شود.
فرخ زاد افزود: با توجه به شرایط بحرانی آب ، می توان  با رعایت مسائل فنی و حفظ سلامت مردم از آب‌های بازچرخانی استفاده نمود و در اماکنی که امکان استفاده از پساب نباشد ،از آب‌های زیرزمینی استفاده کرد.
وی خاطر نشان کرد: اکنون با توجه به بحران خشکسالی  استفاده بی رویه آب  در فضاهای سبز چندان عقلانی به نظر نمی‌رسد. با گشت روزانه در استان ، می توان آبیاری در ساعات اوج گرما و نیز اتلاف بی رویه اب از طریق شبکه های ابرسان را مشاهده کرد، که در صورت ادامه این روند حتما برخورد جدی خواهد شد.
وی با اشاره به تجارب کشورهایی که با این بحران مواجه بوده اند، افزود: برای عبور از این بحران باید ضربتی عمل نمود ، تشکیل گروهی با عنوان پلیس آب با هدف آموزش مشترکین نسبت به اهمیت آب و نحوه صرفه‌جویی در مصرف آن و همچنین نظارت بر روند اجرای مصوبات محدود کننده مصرف آب توسط مشترکین،  و نیز افزایش جریمه روزانه مشترکین پرمصرف می تواند اقدامات مثمر ثمری در این زمینه باشد.