رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ارتباط خانواده و مدرسه دوسویه است


25 مهر, 1397 - 11:37 -- اداره کل روابط عمومی
فرخ زاد معاون استاندار قزوین:

ارتباط خانواده و مدرسه دوسویه است

فرخ زاد معاون استاندار قزوین گفت: شکل و ماهیت ارتباط و انتظارات خانواده و مدرسه دوسویه است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد معاون عمرانی استاندار در انجمن اولیا و مدرسه دبیرستان پاسداران ضمن اشاره به اهمیت هفته پیوند اولیا و مربیان بیان داشت : این هفته فرصت مناسبی برای تبین و یاداوری ارتباط تناتنگ معلمان، مدیر و مسئولان مدرسه با والدین است.

فرخ زاد گفت: ارتباط بین اولیا و مدرسه ارتباطی دوسویه است و همانگونه که خانواده ها از مدرسه انتظاراتی دارند، مدرسه نیز از خانواده ها انتظاراتی دارد.

وی افزود: خانواده به عنوان اساسی ترین، واحد اجتماعی و اثربخش ترین عامل تربیت نقشی بسزا در مسائل و شیوه های تربیتی فرزندان و ایجاد هماهنگی و همکاری بیش تر بین خانه و مدرسه دارد و هر اندازه آموزش خانواده و ارتقای آگاهی ها و دانسته های تربیتی والدین، بیش تر باشد، رابطه صحیح خانوادگی، پیش رفت تحصیلی و رفتارهای پسندیده دینی و اخلاقی دانش آموزان در سطح بالاتری خواهد بود.

فرخ زاد گفت: دانش آموزان بخش مهمی از زمان خود را در محل تحصیل می گذرانند و نباید در این وقتی که در اختیار مسئولین مدرسه قرار گرفته تنها به تدریس سرفصل های درسی پرداخت بلکه ترویج سبک صحیح زندگی، فرهنگ استفاده صحیح از منابع، اصلاح مصرف گرایی رایج در جامعه و غیره از مواردی است که مدرسه می بایست نسبت به آموزش آنها اهتمام ورزید.

معاون امور عمرانی استانداری قزوین افزود: از سویی دیگر خانواده ها نیز با هماهنگی و همکاری با مدرسه می توانند در پیشبرد این اهداف بسیار تاثیرگذار باشند