رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پروژه های فاقد استاندارد هزینه های زیادی را به دولت و مردم تحمیل می کند


2 آبان, 1397 - 00:33 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استاندار قزوین :

پروژه های فاقد استاندارد هزینه های زیادی را به دولت و مردم تحمیل می کند

معاون عمرانی استاندار قزوین گقت:پروژه های عمرانی فاقد استاندارد هزینه های زیادی را به دولت و مردم تحمیل می کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


علی فرخزاد در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه دارای استاندارد گفت: با همه نقش و جایگاهی که استاندارد در زندگی امروز دارد اما هنوز بخشی از مصرف کننده ها و تولیدکننده ها اعتقاد جدی ندارند و آن را در اولویت قرار نداده اند.
وی اضافه کرد: بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان داریم که حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن ارتباط مستقیم با ساخت و ساز دارد اما به دلیل رعایت نکردن استانداردها هزینه های سربار زیادی داریم که به دولت و مردم تحمیل می شود.
فرخزاد تصریح کرد: هنوز آسفالت از استاندارد لازم برخوردار نیست و با این که این کالای ساختمانی استاندارد اجباری دارد اما هنوز برخی تولیدکنندگان زیربار شرایط آن نمی روند و الزامی به رعایت آن ندارند.
معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: در این شرایط نمی توان فقط از اداره استاندارد انتظار داشته باشیم که مراقب باشد و الزام کند تا تولیدکننده ضوابط استاندارد را رعایت کند بلکه  همه باید خود را ملزم بدانند و از کالای استاندارد استفاده کنند.
وی گفت: در حوزه استاندارد تا زمانی که همه به یک باور و عزم جدی در اهمیت و جایگاه آن نرسند نمی توان امیدوار بود که اتفاق خوبی در کشور رخ دهد
فرخزاد بیان کرد: برای نهادینه شدن استاندارد نیازمند فرهنگ سازی در همه شئون جامعه هستیم و در این زمینه باید رسانه ها همکاری بیشتری کنند.
وی اظهارداشت: هم در بخش دولتی و هم بخش خصوصی نیازمند تحول اساسی فرهنگی هستیم تا استاندارد در کشور جای خود را پیدا کند.
فرخزاد گفت: آنچه قانون به ما واگذار کرده و اختیار داده در استان آن را اجرایی می کنیم و در عملیاتی شدن استاندارد کوتاهی نمی کنیم.