رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح هادی ۱۰۰ روستای استان قزوین بازنگری شده است


2 آبان, 1397 - 15:51 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استانداری قزوین:

طرح هادی ۱۰۰ روستای استان قزوین بازنگری شده است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: بازنگری طرح هادی روستایی در ۱۰۰ روستای استان به پایان رسیده و امسال بازنگری ۱۵۰ روستا نیز عملیاتی می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در جلسه معارفه مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: در دولت توجه خاصی به روستاها شده که بیانگر رویکرد عملی در حمایت از روستاییان است.

وی افزود: از محل ارزش افزوده ۱۰۰ میلیارد تومان کار عمرانی در روستاها صورت گرفته در حالی که اعتبارات عمرانی استان ۲۵۰ میلیارد تومان بوده است.

فرخزاد تصریح کرد: توجه ویژه به روستا داریم و ۳۰ درصد اعتبارات ارزش افزوده تخصیص داده شده است تا کارها سریعتر انجام شود.

وی بیان کرد: روزهای یکشنبه بازدید از روستاها داریم و به نظر می رسد بازنگری در طرح های هادی ضروری است تا اشکالات موجود برطرف شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: در سال گذشته طرح هادی در ۱۰۰ روستا بازنگری شد و امسال هم ۱۵۰ روستا در دستور کار بازنگری قرار دارد.

وی افزود: هم افزایی بین اعتبارات دهیاری ها و بخشداری ها مهم است تا کارها شتاب گیرد و در این راستا تفاهم نامه داریم و از ظرفیت قیر رایگان دولتی هم استفاده می کنیم تا کارها با کیفیت باشد.

فرخزاد بیان کرد: در استان قزوین ۸۳۰ روستا داریم که ۶۴۰ روستا دهیاری دارند و ظرفیت بالایی داریم که باید توجه به آنها بیشتر شود.

فرخزاد گفت: توجه به امور فرهنگی و اشتغال روستایی مهم است و در این راستا۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است.

معاون عمرانی استانداری قزوین بیان کرد: با کمک بنیاد مسکن برای رونق خانه های بوم گردی حمایت لازم صورت می گیرد تا مردم در روستا بمانند اما اگر اشتغال نباشد و نمانند این همه سرمایه گذاری هدر می رود.

حجت الاسلام رمضانی قائم مقام نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان هم گفت: مسئولیتها فرصت کوتاهی برای خدمت به مردم است و خوش به حال کسانی که در دوران مسئولت خود در این راه موفق عمل می کنند.