رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تمرکز زدایی مراکز آموزشی راهی برای کاهش ترافیک


5 دى, 1398 - 09:13 -- omrani
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

تمرکز زدایی مراکز آموزشی راهی برای کاهش ترافیک

معاون عمرانی استاندار خاطرنشان کرد: توزیع مناسب مراکز آموزشی در شهرهای استان گامی مثبت در راستای کاهش بار ترافیکی و دسترسی آسان این مراکز برای مردم مناطق مختلف در شهرها می باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معاون عمرانی استاندار در جلسه شورای تامین مسکن شهرستان های  آبیک و البرز که با حضور مدیران کل دفتر فنی و راه و شهرسازی و فرماندار ان آبیک و البرز شهرداران و روسای شهرهای آبیک ، خاکعلی ، بیدستان ، شریفیه و محمدیه برگزار شد، خاطرنشان کرد: بحث تصرفات اراضی در آبیک با محوریت فرمانداری و همکاری راه و شهرسازی در اسرع وقت بررسی و رفع شود.
فرخ زاد با اشاره به مشکلات ورودی آبیک تصریح کرد: دسترسی مناسب آبیک  به اتوبان توسط راه و شهرسازی مطابق مصوبات قبلی پی گیری شود.
وی افزود: همچنین طرن ناحیه۶ بین شهرک فردوس و آبیک بازنگری شود.
 وی ساماندهی آرامستان آبیک را ضروری دانست و گفت: مکان یابی مناسب با لحاظ الزامات محیط زیست و دیگر دستگاههای مربوطه برای این امر انجام گیرد.

 

فرخ زاد در خصوص بیدستان گفت:با انتقال رودخانه غربی به شرقی بیدستان ، حدود ۲۰ هزار و ۶۳ متر از اراضی در آن منطقه آزاد می شود که می توان از  آن نسبت به ساماندهی رودخانه شرقی اقدام نمود.

فرخ زاد افزود: نسبت به افزایش ایمنی در محورهای مواصلاتی بیدستان و دسترسی آن به اتوبان نیز اقدامات لازم انجام شود.

این مقام مسئول در خصوص شهر شریفیه تصریح کرد: با توجه به نوپا بودن این شهر ، راه و شهرسازی می بایست نسبت به افزایش امکانات شهری در آنجا مساعدت لازم را داشته باشد و به  ایجاد وافزایش فضاهای آموزشی، فرهنگی و نیز فضاهای سبز در این شهر توجه ویژه شود.
وی افزود: همچنین راه و شهرسازی نسبت به آسفالت باند ۵ متری شمالی این شهر طبق دستور وزیر کشور، اقدام نماید.
فرخ زاد در خصوص مهرگان گفت: تمرکز فضاهای آموزشی در مهرگان بارترافیکی در برخی مناطق را زیاد کرده و از سویی دیگر دسترسی برخی مناطق به این مراکز را سخت می کند، لذا باید این فضاها به طورمناسب توزیع شود.