رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرداران هزینه های خود را مدیریت و کنترل کنند


8 دى, 1398 - 20:44 -- روابط عمومی ۲
معاون عمرانی استاندار قزوین:

شهرداران هزینه های خود را مدیریت و کنترل کنند

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: شهرداران ضمن مدیریت هزینه های خود از ظرفیت سازمان همیاری برای اجرای طرح های عمرانی و خرید تجهیزات استفاده کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه شهرداران و سازمان همیاری‌های شهرداری‌های استان در استانداری قزوین برگزار شد.

علی فرخزاد در این جلسه اظهار داشت: نظم و انضباط و شفافیت سازمان همیاری شهرداری استان در ۱۰ سال اخیر بی سابقه است.

وی افزود: لازم است شهرداری‌ها از ظرفیت سازمان همیاری‌ها استفاده کنند و در واگذاری پروژه‌های عمران امکانات و توانمندی این سازمان را در اولویت قرار دهند تا کارها بسرعت اجرا شود.


فرخزاد تصریح کرد: در برخی شهرهای استان مانند الوند ظرفیت خوبی داریم و می‌توانیم بخشی از مشکلات صنایع را برطرف کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: در فصل تنظیم و تدوین بودجه قرار داریم و لازم است اولویت‌های سال آینده بر اساس بودجه انقباضی باشد و در حال حاضر نیز از جذب نیرو جلوگیری شده و هزینه‌های جاری نیز کنترل و مدیریت شود.

وی تصریح کرد: پرداخت حقوق پرسنل، توسعه حمل و نقل عمومی، پایش تصویری، ساخت بوستان بانوان، تقویت نشاط اجتماعی در اولویت برنامه شهرداران باشد.

فرخزاد یادآور شد: ظرفیت‌های گردشگری در شهرهای استان باید مطالعه شود و از محل ماده ۵۸ اعتبارات لازم پیش بینی شده و در ۵ شهر توزیع شده تا طرح‌ها تکمیل شود.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی مدیریت شهرها بسیار سخت شده و شهرداران شهرهای کوچک با تنگنا و چالش‌های زیادی مواجهند که برای آن باید تدبیر کرد.


معاون عمرانی استانداری قزوین افزود: ساخت و ساز غیر مجاز در شهرها زیاد است به طوری که در یک شهر ۴۰ هکتار ساخت و ساز غیر مجاز دائم.

وی بیان کرد: در برداشت شن و ماسه اولویت بندی شده است و سازمان بازرسی یک جلسه با شهرداران و فرمانداران. داشته باشند تا مشکلات بررسی شود زیرا برخی مشکلات با تدبیر مدیریتی قابل حل شدن است.

فرخزاد یادآور شد: پیگیر حل مشکلات زمین‌های اوقافی هستیم و از شهرداران انتظار داریم لایروبی رودخانه‌ها را جدی بگیرند و از اعتبارات پیش بینی شده استفاده کنند.

وی در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی هم گفت: مسئولان و مدیران و شهرداران مراقب باشند له یا علیه نامزدها موضع گیری نکنند و اجازه ندارند امکانات دولتی را در اختیار کسی قرار دهند.


فرخزاد در ادامه در مورد تیم فوتبال کاسپین هم اظهار داشت: در گذشته شهرداری‌های استان در تأمین هزینه‌های تیم فوتبال کاسپین مشارکت داشتند اما امسال شرایط سخت‌تر شده و پیشنهاد شده این تیم واگذار شود که در این راستا یک مشتری پیدا شده اما برای طی مراحل قانونی باید هیئت مدیره داشته باشد تا واگذاری قانونی باشد.

وی در ادامه پیشنهاد داد سه عضو جدید شامل آموزگار رئیس دفتر استاندار، رقیه نانگیر معاون توسعه منابع انسانی و سیاوش طاهرخانی شهردار قزوین به اعضای هیئت مدیره سازمان همیاری‌ها اضافه شوند