رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت نظارت بیشتر بر ساخت و سازهای غیرمجاز در قزوین


11 دى, 1398 - 15:00 -- روابط عمومی ۲
معاون عمرانی استاندار قزوین:

ضرورت نظارت بیشتر بر ساخت و سازهای غیرمجاز در قزوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین بر کنترل و نظارت بیشتر ساخت و سازهای غیرمجاز از سوی راه و شهرسازی و شهرداری‌های استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در جلسه کمیته ذیل شورای مسکن که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: گزارش هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز از سوی دستگاه‌های ذیربط باید به شورای مسکن اعلام و افراد متخلف علاوه بر معرفی به مراجع قضایی، به شورای تخلفات اداری نیز ارجاع داده شوند.

وی یکی از مشکلات موجود شهرداری‌ها را وجود ساخت و سازهای صورت گرفته در اراضی قولنامه‌ای دانست و اظهار داشت: با توجه به این مساله و اینکه برای چنین ساخت و سازهایی نمی‌شود سند صادر کرد، در گذشته دستورالعملی مبنی بر ارسال این نوع پرونده‌ها به کمیسیون ماده ۵ بود که برای برخی از آنها تصمیمات لازم صادر می‌گردید.

به گفته وی، شهرداری‌های استان برای آن دسته از پرونده‌های قولنامه‌ای که مشکل حادی ندارند، می‌توانند تا اطلاع ثانوی آنها را به کمیسیون ماده ۵ ارسال تا در جلسات مطرح و تصمیمات لازم اخذ شود.

فرخزاد با اشاره به مشکل اراضی باغ عمران شهر اقبالیه، اظهار داشت: در عین حالی که اداره کل راه و شهرسازی سهم ۱۰ درصدی خود از اراضی ۱۱۴ هکتاری این مجموعه را باید به شهرداری واگذار کند، شهرداری نیز باید تمام تلاش خود مبنی بر جلوگیری از گسترش ساخت و سازهای صورت گرفته در اکبرآباد را به انجام برساند تا از توسعه آن جلوگیری به عمل آید