رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رویکرد بودجه سال ۹۹ شهرداری ها، جلب مشارکت مردمی است


20 بهمن, 1398 - 13:59 -- omrani
مدیر کل دفتر امورشهری و شوراها :

رویکرد بودجه سال ۹۹ شهرداری ها، جلب مشارکت مردمی است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها خاطر نشان کردرویکرد بودجه سال 99 شهرداری ها  جلب مشارکت مردم در اداره امور شهری باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


صالحی مدیرکل دفتر امور شهری وشوراها در جلسه معارفه شهردار جدید اسفرورین ضمن تاکید بر نقش مشارکت مردم در اجرای طرح های شهری افزود:شوراهای اسلامی شهرها باید در بررسی و تصویب بودجه سال 99 مشارکت فعالانه شهروندان را در اداره امور شهری لحاظ نمایند.
وی در ادامه تصریح کرد:بود جه شهرداریها باید بر اساس ظرفیت ها و شرایط اقتصادی مردم و به صورت واقعی و واقع بینانه پیش بینی و تنظیم شود و در سال آینده مدیران شهری تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و کارکنان را اولویت کاری خود قرار دهند.
صالحی در ادامه ضمن انتقاد از طرح های جامع شهری موجود افزود:اصلاح طرح های جامع شهرها باید برای رفع مشکلات مردم در دستور کار دستگاههای متولی از جمله اداره کل راه و شهر سازی استان قرار گیرد. وی ادامه داد: بیشتر  طرح های  جامع شهری به کالبد و فیزیک شهرها توجه داشته و به مسائل فرهنگی و اجتماعی کمتر توجه شده است.
وی  اصلی ترین و اساسی ترین محور مدیریت شهری در سال آینده را شفافیت در حوزه های مختلف شهرداری و شورا دانسته و افزود:مهمترین سرمایه شوراها و شهرداریها اعتماد مردم است که می تواند در همه عرصه ها به توسعه شهری منجر شود.اعتماد مردم در شرایط فعلی با اطلاع رسانی از عملکرد هزینه و درآمد شهری افزایش می یابد و این شفافیت باعث جلوگیری از ایجاد بسترهای فساد و رانت خواری خواهد شد. وی در ادامه ضمن تاکید بر استفاده از خرد جمعی در مدیریت شهری افزود:برای اینکه برنامه ها و اهداف شهری به صورت مطلوب اجرا شود باید تفاهم عمومی و نظرات همه مردم در آن لحاظ شود .
صالحی در پایان ضمن تاکید بر عدم دخالت مدیران شهری و همچنین عدم استفاده از امکانات شهرداریها برای تبلیغات کاندیدای خاصی افزود: همه باید برای ایجاد زمینه برگزاری با شکوه انتخابات تلاش نمایند.
در پایان ضمن معارفه محسن آقابابایی  به عنوان شهردار جدید اسفروین از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن دعوت به عمل آمد.