رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز به نیاز مردم توجه شود


2 مرداد, 1399 - 16:56 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز به نیاز مردم توجه شود

معاون عمرانی استاندارتاکید کرد: در طرح تفضیلی برخی شهرهابه نیازهای مردم نیز توجهی نشده است که این موضوع باید در اصلاح طرح تفضیلی حتما لحاظ شود و سیاستگزاری ها به گونه ای باشد تا مردم را به سمت تخلف سوق ندهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد در جلسه ستاد مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز ،اینگونه ساخت سازها را شامل سه گروه داخل محدوده شرها ،خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها عنوان کرد و اظهار داشت: برای صدور حکم برای ساخت و سازهای غیر مجاز همانطور که قبلا نیز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال مطرح شده باید بین کمیسیون ها وحدت رویه وجود داشته باشد.

وی گفت : مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز را می توان در سه بخش پیشگیری، جلوگیری در حین ساخت و پس از ساخت بررسی نمود که بخش پیشگیری مهمترین موضوع میباشد و بخش عمده آن نیز به سیاستگزاری های اشتباه برمی گردد.

معاون عمرانی استاندارتاکید کرد: در زمان تصویب طرح تفضیلی برخی شهرها در مراجع استانی و ملی تدابیرلازم اتخاذ نشده و به نیازهای مردم نیز توجهی نشده است که این موضوع باید در اصلاح طرح تفضیلی حتما لحاظ شود و سیاستگزاری ها به گونه ای باشد تا مردم را به سمت تخلف سوق ندهد

وی افزود: به طور مثال در تاکستان که ساخت و ساز غیر مجاز آن بسیار نگران کننده است ، نیازهای مردم در نظر گرفته نشده است و دریک منطقه ۲۵۰ هکتاری ، حدنصاب ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ متر درنظر گرفته شده که اثر مردم تخلف کرده و ۱۰ متری می سازند.

فرخ زاد در خصوص جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در هنگام ساخت، گفت: اهرمهای بازدارنده بسیاری وجود دارد که هنگام ساخت جلوی کار گرفته شود و پس از تخلف نیز طبق بخشنامه دادستان در خصوص عدم خدمت رسانی می توان اقدام نمود که بی شک در این مرحله کار بسیار سخت است و مراجعات متعددی مبنی بر دریافت خدمات صورت می گیرد.