رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پروژه ابرسانی از سد طالقان با اولویت شهر آبیک سرعت می گیرد


18 شهريور, 1399 - 13:39 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

پروژه ابرسانی از سد طالقان با اولویت شهر آبیک سرعت می گیرد

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد:پروژه ابرسانی از سد طالقان با اولویت شهر ابیک و طرح آبرسانی اضطراری شهر قزوین نیازمند مساعدت مالی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معاون عمرانی استاندار در جلسه ای که  باحضورجمالی پور  استاندار و نمایندگان،جانباز مدیر عامل شرکت اب و فاضلاب کشور و معاون وزیر نیرو و دیگر مسئولین  برگزار شد ، با تاکید برکمبود اب شرب و نیاز به اصلاح شبکه در استان گفت:برای اصلاح شبکه و   تحعیز چاههای  ۲۲ روستای استان به مبلغ ۱۸۰۶ میلیارد تومان نیاز است که  پیشنهاد می شود دو سوم از اعتبار ملی  و یک سوم از استان برای تک روستا ها اجرایی شود.


وی افزود: برای تسریع اب شرب  پروژه ابرسانی از سد طالقان با اولویت شهر ابیک نیاز به کمک مالی است همچنین کمک ۲۰ میلیاردی به طرح ابرسانی اظطراری اب شرب شهر قزوین ضروری می باشد.


فرخ زاد ادامه داد: برای تامین یک سوم اعتبار مورد نیاز طرح اب و فاضلاب مسکن مهر مهرگان نیز نیاز به مساعدت است  و اعتبار ردیفهای فاضلاب شهرهای قزوین و تاکستان نیز باید ارتقا یابد.
معاون عمرانی استاندار افزود:  پروژه فاضلاب شهر  اقبالیه باید با مساعدت شهرداری انجام شود برای اصلاح  فاضلاب نیکوییه .بکندی و زیاران و اتمام انها نیز باید در اسرع وقت اقدام نمود.


فرخ زاد گفت:اصلاح مخازن هوایی و اصلاح شبکه اب روستا های استان نیاز به ۲۰ میلیارد مساعدت دارد و  احداث سدهای مطالعه شده در منطقه طارم جهت تامین اب شرب روستا ها  و نیز مطالعات در حال انجام الموت رود برای آب شرب شهر ها و رو ستا های منطقه نیازمند بررسی است.