رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در پیامی روز شهردار را تبریک گفت


25 اسفند, 1399 - 13:57 -- omrani

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در پیامی روز شهردار را تبریک گفت

روز شهردار ، بی شک فرصت مناسبی است تا شهروندان از عملکرد و خدمات این نهاد آگاه شوند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 مصطفی صالحی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در پیامی روز شهردار را تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

‍ مصطفی صالحی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در پیامی روز شهردار را تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

روز شهردار ، بی شک فرصت مناسبی است تا شهروندان از عملکرد و خدمات این نهاد آگاه شوند؛ شهروندانی که رکن اصلی جامعه و ولی نعمتان هستند .

انتخاب روز شهادت شهید باکری به عنوان روز شهردار، بیانگر وظایف شهرداران نسبت به فرهنگ‌سازی و توسعه فرهنگی در شهرها در کنار نگهداری و توسعه شهری است.

اهمیت این روز و نامگذاری آن به نام شهردار، نشان دهنده جایگاه ارزشمند شهرداران در پیدایش و گسترش فرهنگ شهر نشینی، اداره شهرها و اجرای پروژه‌های عمرانی و شهرسازی برای توسعه و پیشرفت شهر است که قطعا مسئولیت این حوزه را سنگین‌تر می‌سازد.

ساختمانها و خیابانها کالبد شهرها را تشکیل می دهند و روابط فرهنگی - اجتماعی میان شهروندان به این کالبد روح و هویت می دهد و آن را زنده نگه می دارد و لازم است که مدیران محترم در برنامه های توسعه ای شهرها، علاوه بر موضوعات کالبدی، به فرهنگ غنی، سنت و خواسته های شهروندان توجه ویژه ای داشته باشند.

دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین به عنوان بخش کوچکی از مجموعه بزرگ استانداری قزوین و معاونت هماهنگی امور عمرانی، افتخار دارد که به عنوان حامی و ناظر برامور شهرداری‌ها، زمینه ی خدمت رسانی بیشتر به شهروندان را فراهم آورد و می کوشد ضمن ترسیم چشم اندازهای جدیدی در مدیریت شهری، زمینه های لازم برای حرکت به سوی توسعه پایدار را مهیا نماید.

با افتخار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید باکری، فرا رسیدن ۲۵ اسفند روز شهردار را خدمت تمامی شهرداران و مدیران و جهادگران عرصه مدیریت شهری که در مسیر توسعه و آبادی استان قزوین که نقش مهمی در سیاستگذاری و برنامه ریزی شهری بر عهده دارند تبریک گفته و موفقیت روز افزون همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.