رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مشکلات ناحیه مهرگان همانند مشکلات یک شهر است


2 ارديبهشت, 1400 - 10:43 -- omrani
معاون استاندار قزوین:

مشکلات ناحیه مهرگان همانند مشکلات یک شهر است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: مشکلات و نیازهای ناحیه منفصل مهرگان به اندازه یک شهر 100 هزار نفری است و رفع آن نیازمند کمک های استانی و ملی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد در جلسه شورای مسکن که روز چهارشنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه روباز استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: بزرگترین سایت مسکن مهر در ناحیه شهری مهرگان ایجاد شده و با ساخت بیش از 44 هزار واحد مسکونی یک ناحیه بزرگ شهری شکل گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از 50 هزار نفر در این ناحیه سکونت دارند و با تکمیل واحدها و نیز اجرای طرح اقدام ملی مسکن پیش بینی می شود جمعیت آن به 100 هزار نفر برسد.

فرخزاد تصریح کرد: همه امکانات استان را بسیج کردیم تا مشکلات زیرساختی این ناحیه اعم از آب، برق، گاز، راه، مخابرات، مدرسه، پاسگاه، مرکز بهداشت، حمل و نقل و خدمات شهری تامین شود و علیرغم هزینه های میلیاردی همچنان مشکلات زیادی باقیمانده است که باید مرتفع شود.

وی گفت: مهرگان جمعیت و وسعت یک شهر را دارد و اگر ظرفیت آن را دارد که به شهر تبدیل شود که در این صورت می توانیم با تفویض اختیار و اعتبارات اختصاص یافته مشکلات آن را حل کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین اظهارداشت: استاندار محترم پیشنهاد تغییر وضعیت ناحیه مهرگان به شهر را پذیرفتند و قول مساعد دادند از طریق وزیر کشور موضوع را با کمک نمایندگان پیگیری کنند.