رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

لزوم مدیریت مصرف انرژی با توجه به تداوم برود هوا / صرفه‌جویی در دستگاه‌های دولتی الزامی است


7 بهمن, 1400 - 11:50 -- کارشناس۲
توصیه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مبنی بر صرفه جویی در مصرف برق و گاز در استان؛

لزوم مدیریت مصرف انرژی با توجه به تداوم برود هوا / صرفه‌جویی در دستگاه‌های دولتی الزامی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با توصیه بر صرفه جویی در مصرف برق و گاز در استان گفت: با توجه به سرما و برودت هوا ضرورت دارد همه هم استانی ها در مصرف انرژی صرفه جویی لازم را داشته باشند. ‍

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مهدی رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین، با اشاره به تداوم برودت هوا در روزهای آینده و لزوم مدیریت مصرف انرژی در استان، اظهار داشت: با توجه به برودت هوا و روزهای سرد متمادی که داشته‌ایم و ضرورت مدیریت مصرف انرژی در سراسر کشور، در استان قزوین هم لازم است علاوه بر اقداماتی که در سطح مدیریتی برای مدیریت مصرف برق و گاز انجام شده، مردم شریف استان همکاری لازم را جهت کاهش مصرف انرژی داشته باشند. 

وی افزود: این همکاری شامل اقشار مختلفی از جمله تولید کنندگان، صنعتگران، دستگاه‌های دولتی، صنوف مختلف و عموم مردم در بخش خانگی می شود و انتظار می رود تا حداکثر تلاش برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی به ویژه برق و گاز انجام شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تأکید کرد: صرفه جویی در دستگاه‌های دولتی الزامی است و باید دستگاه‌ها در این اقدام پیشرو و الگو باشند و عدم رعایت نکات ابلاغی طی مکاتبات، اقدام قانونی با مدیران خاطی را در پی خواهد داشت. 

رجحانی گفت: از مردم نیز تقاضا داریم در جهت مدیریت مصرف انرژی تلاش خود را متوجه این مهم کنند تا در روزهای آتی بدون وجود هر گونه مشکل از این روزهای سرد و سخت عبور کنیم. 

وی با بیان اینکه در این زمینه پیشنهادهایی مطرح است که بیشتر مردم با آن آشنایی دارند، اضافه کرد: در بخش خانگی کاهش مصرف برق، کاهش دمای محیط در حد معقول، استفاده از لباس گرم و تمرکز فعالیت‌ها در یک منطقه و اجتناب از گرم کردن کل خانه، در صنوف محدود کردن روشنایی‌ها و اجتناب از استفاده از انرژی های غیر ضروری و در بخش تولید هم استفاده از انرژی های جایگزین در صدر پیشنهادها قرار دارد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اظهار داشت: امیدواریم با همکاری مردم این مدیریت مصرف به صورت حداکثری اعمال شود و بدون هر گونه محدودیت از این روزها عبور کنیم.